Terapeutiline efekt

Kliendid või patsiendid märkavad positiivset efekti tavaliselt juba pärast 1 – 2 protseduuri. Võib öelda, et karboksüteraapiast saadav valuvaigistav efekt ja liikuvuse parendamine (liigesed) on tõhusam tulemusest, mis tuleneb süsteemsete ravimite kasutamisest. Näonaha noorendamise protseduuridel esteetilises meditsiinis süsihappegaasi injektsioonidega on samuti võimalik saavutada parema tulemuse kui botuliintoksiini kasutamisel. Karboksüteraapia ravimeetodit läbitavale on soovituslik teatud protseduuride arv (tavaliselt 5-20), kuid sõltuvalt ravitava keha piirkonnast võib see number varieeruda igal patsiendil. Soovituslik on teha kolm esimest protseduuri esimese ravi nädala jooksul, näiteks, esmaspäeval, kolmapäeval ja reedel.
Järgmised protseduurid saab teha 2 korda nädalas.

Esteetilise dermatoloogia juhtumitel riskipiirkondade modelleerimisel märgatakse positiivset muudatust pärast 6 – 8 seanssi, kuid soovitatakse vähemalt 10 seanssi 1 – 2 korda nädalas, edaspidi aga tulenevalt naha seisundist ning oodatavast efektist.
Mõningate nahahaiguste ravi kestab veel kauem.

Lõppefekti säilitamine sõltub samuti eluviisist. Tervisliku toitumise, regulaarsete spordiharrastuste, alkohoolsete jookide ning muude kahjulike ainete tarbimise piiramise järgimisel on saavutatud efekt pikaajaline ning selle toetamiseks soovitatakse korrata ravikuuri 1-3 korda aastas.