Üldised soovitused karboksüteraapiat saavale patsiendile

Enne karboksüteraapiat

Vähemalt 3 päeva enne protseduuri on vajalik järgida joogirežiimi (1,5 – 2 liitrit päevas). Kui tegemist on tugi-liikumisaparaadi või tselluliidi ravimise protseduuridega, tuleb tulla vabas ja mugavas riietuses (või võtta kaasa).

Kui tegemist on naha ning nahaaluste kudede töötlemisega, tuleb konsulteerida arstiga adekvaatse kosmeetika kasutamise osas.
Arsti tuleb informeerida kõikidest kasutatavatest ravimitest, samuti allergiatest.
Selleks tuleb enne protseduuri täita ankeet ning allkirjastada nõusolek protseduuri läbiviimiseks.

Pärast karboksüteraapiat

Protseduuri läbiviimise päeval ning isegi 3 – 5 päeva pärast protseduuri läbiviimist tuleb suurendada vedelike tarbimist, kõige paremini sobivad gaseerimata ja maitsestamata vesi, teed. Probleemide korral tuleb võtta ühendust raviarstiga.

Vajalik on järgida režiimi: toituda tervislikult, mitte suitsetada ning mitte juua alkoholi, tegeleda spordiga. Samuti on vaja piirata valuvaigistavate vahendite liigset kasutamist.

Ei soovitata

  • 6 tunni peale protseduuri pesta injektsiooni kohta, külastada ujulat ja saunat
  • injektsiooni kohta üle soojendada või üle jahutada enne seda, kui kaovad turse ja punetus

Nagu teistel protseduurisel, ka karboksüteraapia puhul, on loomulik, et mõned patsiendid ei reageeri selle rakendamisele vastavalt enda ootustele. Reeglina seisneb selle põhjus ebatervislikus eluviisis ning teatud harjumustes, mida patsient ei soovi muuta.